Ekonomi

Ankara Ticaret Odası Yaratıcı Şehir Serbest Bölgesi için hazırlık istişare toplantısı düzenledi

Ankara Ticaret Odası (ATO), yaratıcı ekonomiyi oluşturan 16 dairenin katma değerini artırmak amacıyla Ankara’da kurmayı hedeflediği “Yaratıcı Şehir Serbest Bölgesi” için hazırlık istişare toplantısı düzenledi.

ATO’dan yapılan açıklamaya göre, Oda’nın Reklamcılık ve Görsel İletişim Faaliyetleri ile Medya Meslek Komitelerinin girişimleriyle, istihdamın artırılması amacıyla kurulması planlanan Yaratıcı Şehir Serbest Bölgesi’nin hazırlıkları için istişare toplantısı düzenlendi. endüstriyel çalışmalardan oyun tasarımına, dijital sanatlardan mimariye 16 alanda yaratıcı ekonomide katma değer sağlıyor.

ATO Lideri Gürsel Baran toplantının açılışında yaptığı konuşmada yaratıcı sektörlerin katma değeri yüksek sektörler olduğunu vurgulayarak, teknolojideki gelişmelerle birlikte bu sektörlerin çeşitliliğinin ve ekonomiye olan yükünün arttığına dikkat çekti. .

Yaratıcı ekonomi ile Ankara’nın dünya pazarlarındaki payını artırmayı hedeflediklerini belirten Baran, “Farklı düşünce ve fikirlerle bir araya gelen yaratıcılığın toplumsal gelişimini hızlandırmak için bu alanda altyapı oluşturulmalı ve girişimcilik desteklenmelidir. Bu altyapının oluşturulmasında kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşlarının üniversiteler arası işbirlikleri önemli.Ankara’yı yaratıcı ekonominin başkenti yapmak istiyoruz.” terimleri kullandı.

haber-eflani.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu