Haber

Kahramanmaraş’ta “Avrupa Türk Toplumu Geçici Barınma Yerleşkesi” açıldı

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Komisyonu Başkanı ile uyum içinde Avrupa Türk Topluluğu’nun katkılarıyla kurulan 155 konteyner kapasiteli “Avrupa Türk Topluluğu Geçici Barınma Yerleşkesi”, AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya hizmete açıldı.

Konteyner kentin açılışı dualarla gerçekleştirildi.

Açılışta konuşan Sırakaya, “yüzyılın felaketi” ile karşı karşıya kaldıklarını belirterek, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ilk gününden bu yana devletin tüm birimleri ve desteğiyle sahada vatandaşın yanında olduğunu söyledi. yaraları iyileştirdi.

Yardımlaşma ve dayanışmanın önemine işaret eden Sırakaya, “Depremin ilk gününden itibaren yaralarımızı sarma noktasında devlet ve milletin kaynaşmasına şahit olduk. yapmak için.” dedi.

Sırakaya, Elbistan’da inşa edilen konteyner kentin valilikler ve AFAD ile uyum içinde vatandaşların hizmetine sunulduğunu kaydetti.

Konteyner kentin açılışına TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) yöneticileri katıldı. .

Öte yandan Elbistan’da oluşturulan konteyner kente ek olarak Akbayır Mahallesi’ne 50, Afşin ilçesinde 50, Hatay Antakya’da 100 konteyner kurulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu