Haber

Tedbirli Konya susmaz!

KONYA (İGFA) –Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Mavi Tünel hattından şehre gelen 2100 milimetre çapındaki içme suyu şebekesindeki büyük arızayı ekiplerin yoğun çabası ve önceden alınan önlemler sayesinde kısa sürede çözdü.

Önceki gece yaşanan arızanın ardından bölgede incelemelerde bulunan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Bir şehrin başına gelebilecek en kötü şeylerden birini yaşadık.

Çünkü şehrin suyunu sağlayan ana hatta büyük bir kesinti yaşandı. Şehri Mavi Tünel’den besleyemezdik. Ancak böyle bir durumda ne yapacağımıza dair bir senaryomuz olduğu için Altınapa’daki suyu devreye alarak Akyokuş İçme Suyu Arıtma Tesislerimizi tam kapasiteye çıkardık. Bu tür bir durumda kuyularımızı faaliyete geçirmeye hazırdık. Büyük bir sıkıntımız vardı ama daha önce aldığımız tedbirlerle çok az yerde hissedildi. Anlayan, dua eden, yardım isteyen tüm hemşehrilerime ve ilk andan itibaren durmadan çalışan çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

EKİPLER ÇOK ÇOK ÇALIŞTI

Mavi Tünel’den kent merkezine gelen 2100 milimetre çapındaki çelik boru hattındaki vana rögarındaki 400’lük baypas vanasının patlaması sonucu içme suyu şebekesinde arıza meydana geldi. Alakova bölgesinde önceki gece meydana gelen arıza nedeniyle gece saatlerinde tahliye çalışmaları yapıldı. Arızanın aboneler üzerindeki etkisini en aza indirmek için Kuyu ve İçmesuyu Arıtma Tesisi devreye alınmıştır. Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, zorunlu kısmi su kesintileri ve su şebekesi arızası nedeniyle yer yer basınç düşüşlerinin yaşandığı şehri susuz bırakmamak için kuyulardan ve besleme sularından destek suyu sağlayarak şehrin susuz kalmasını önledi. ağ. Bu süreçte kent genelindeki tatlı çeşmelerinde herhangi bir kesinti yaşanmadı.

Yoğun bir tempoda çalışan Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, dün akşam saatlerinde arızalı vananın değiştirilmesi ve vananın takılmasıyla birlikte tesisattaki suyu tahliye ettikten sonra Mavi Tünel hattından yeniden şebekeye su vermeye başladı. 2 metrelik ana boru ve basınç kontrolü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu