Haber

Yenimahalle Belediye Başkanı Üreticileri Destekledi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 7 yıldır geleneksel olarak kurulan Köylü ve El Sanatları Pazarını ziyaret ederek, üreticilere hayırlı olmasını diledi.

Tarlalarında yetiştirdikleri ürünleri gelire dönüştürmek isteyen vatandaşlar için Yenimahalle Kapalı Semt Pazarı’nda kurulan tezgahları ziyaret eden Yaşar, “Bozulan ekonomiden kurtulmanın tek yolu üretimden geçiyor. Köylüye, tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlara destek olmaktan başka çare yok” dedi.

“Dört mevsimi olan bir ülkede üretim yapamamak çok yazık”

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Köylü ve El Sanatları Pazarı Projesi ile Başşehir genelinde tarım, hayvancılık ve el sanatları ile uğraşan vatandaşlara büyük destek verildiğini belirterek, “Özellikle son dönemde yaşanan ekonomik kriz vatandaşların sıkıntılı günler yaşamasına neden oldu. İlçemizde göreve geldiğimiz günden bu yana üreticinin her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşların geri dönüşleri için sonuna kadar destek vermek zorundayız. Ankara’nın çevre ilçelerinden birçok vatandaşımız her yıl kurduğumuz köylü pazarlarında ürettiklerinden gelir elde etme imkanı buluyor. Tüm vatandaşlarımızı köylü pazarlarına gelerek üreticimize destek olmaya davet ediyorum” dedi.

31 Ekim’e kadar stantlar açık kalacak.

Ayaş, Beypazarı ve Çubuk gibi çevre ilçelerden ürettikleri organik sebze, meyve ve el sanatlarını sergilemek için gelen vatandaşlar, her yıl köylü ve el sanatları pazarlarını kurarak eserlerini halka ulaştırma ve gelir elde etme imkanı sağlayan Önder Yaşar’a teşekkür etti.

Yenimahalle Belediyesi Köylü ve El Sanatları Pazarı; 31 Ekim’e kadar Batıkent Batı Sitesi Semt Pazarı’nda her Salı, Perşembe Yenimahalle Kapalı Semt Pazarı’nda ise başkentte yaşayanlar için organik ürünlerden oluşan tezgahlar kurulacak. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu