Haber

Karabük uluslararası spor organizasyonlarında öne çıkan bir şehir haline geldi

AK Parti Karabük İl Başkanı Ferhat Tuz, Karabük’te her türlü uluslararası sporKuruluşunda öne çıkan ve takdir edilen bir şehir haline geldiğini belirtti.

Salt yaptığı yazılı açıklamada, Karabük’ün ev sahipliğinde düzenlenen 11. Avrupa İşitme Engelliler Voleybol Şampiyonası’nda Avrupa şampiyonu olan erkekler milli takımını ve Avrupa ikincisi olan bayanlar milli takımını tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Karabük’e şampiyonluk kazandıran Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a ve maçlar boyunca örnek konut sergileyen Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne teşekkür eden Salt, “Türkiye ve Karabük, diğer sahalarla birlikte AK Parti hükümetleri, “Spor alt yapısında ileri noktalara geldik. Tesis yatırımlarımızla ilimizi spor turizminde gözbebeği haline getiriyoruz. Türkiye spor organizasyonlarına ev sahipliği yapma konusunda deneyimli bir ülkedir.” sözlerini kullandı.

2022 yılında çeşitli branşlarda 10 bin sporcuyu Karabük’te ağırladıklarını belirten Salt, “Karabük’te 64 adet gençlik ve spor tesisi var. Tesislerin kalitesi spor turizminin artmasını ve ciddi bir ekonomik kaynak haline gelmesini sağladı. öne çıkan ve beğenilen bir şehir.” açıklama yaptı.

haberuluborlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu